Agnieszka Bala, Paweł Kowalski i Tymoteusz Sobczak – młodzi statystycy z Krzywoustego

Pięcioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią wzięło udział w tegorocznej VII Olimpiadzie Statystycznej. Do zawodów I etapu, które przeprowadzono 9 listopada 2022 r w formie online przystąpili: Agnieszka Bala, Marcel Bruski, Paweł Kowalski, Tymoteusz Sobczak i Maksymilian Tercjak (wszyscy z klasy 3 matematyczno-humanistycznej). Zadaniem olimpijczyków było rozwiązanie testu składającego się z trzech części o różnym stopniu trudności: część I – pytania łatwe, część II – pytania średniej trudności i część III – pytania trudne.

Zgodnie z regulaminem do zawodów okręgowych Komisja Szkolna może zakwalifikować maksymalnie 3 uczniów, którzy zdobyli największą liczbę punktów i uzyskali co najmniej  50 % możliwych do zdobycia punktów. Warunek uzyskania 50% punktów i więcej spełniło czworo uczniów. W zawodach okręgowych VII Olimpiady Statystycznej, które odbędą się 7 grudnia 2022 roku „Krzywoustego” reprezentować będą: Agnieszka Bala, Tymoteusz Sobczak i Paweł Kowalski.

Opiekunem uczniów jest nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Olimpiada statystyczna należy do olimpiad interdyscyplinarnych obejmujących wiedzę z zakresu statystyki oraz umiejętności jej praktycznego stosowania w obszarze analiz procesów społeczno-gospodarczych. Organizatorami olimpiady są: Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne.

Agnieszce, Pawłowi i Tymoteuszowi życzymy dalszych sukcesów olimpijskich.

Andrzej Kinderman