Koncert kameralny w auli I LO

10 grudnia 2022 r. w murach zabytkowej auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego odbył  się koncert kameralny zwieńczający dziesięciodniowy Festiwal Nauki i Sztuki zorganizowany dla  uczniów nakielskiego liceum. Zagrał kwartet smyczkowy „Prestige”, zaśpiewała Judyta Wenda.

W imieniu organizatorów – Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego I LO –  gości przywitali: dyrektor I LO – Aleksandra Białka i  przewodniczący RR – Piotr Gajewski. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Starosta Powiatu Nakielskiego – Tadeusz Sobol, Wicestarosta – Tomasz Miłowski,  przedstawiciele Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko- Pomorskiego, rodzice, nauczyciele, absolwenci, sponsorzy i sympatycy „Krzywego”.

Bohaterami grudniowego wieczoru byli muzycy na co dzień związani z Filharmonią Pomorską, Operą Nova i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną.

Artyści występują na terenie całego kraju, grając m.in. podczas prestiżowych uroczystości wręczenia nagród Ministra Nauki na Zamku Królewskim w Warszawie. Koncertowali podczas festiwalu Jazz Jamboree, akompaniując takim artystom jak: Kayah, Ewa Bem, Dorota Miśkiewicz i Kuba Badach.

Pod kierownictwem muzycznym Artura Grudzińskiego muzykowali z Alicją Majewską, Kazikiem, Arturem Andrusem  i  zespołem Poparzeni Kawą Trzy.

W I LO muzykom towarzyszyła Judyta Wenda – wokalistka jazzowa, aktorka musicalowa i głosowa, absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, kobieta, która doświadczenie sceniczne zdobyła, biorąc udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych, współpracując w trakcie koncertów i spektakli m.in. z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Studiem Piosenki Teatru Polskiego Radia, Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem na Plaży w Sopocie i Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy.

Artyści wykonali współczesne aranżacje muzyki filmowej, jazzowej, rockowej, popowej i rozrywkowej.

Koncert w auli nakielskiego liceum zakończyły bisy i owacje na stojąco. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego podsumowali muzyczne wydarzenie słowami: Muzyka to sztuka cieszenia się i smucenia bez powodu”. Dziękując gościom za obecność, wyrazili nadzieję, że koncerty kameralne na stałe wpiszą się w kalendarz I LO w Nakle nad Notecią.

 

Organizatorzy dziękują sponsorom i rodzicom uczniów nakielskiego liceum za pomoc
w organizacji koncertu.

 

Zdjęcia: Dariusz Górzyński