Licealiści na spektaklu „Wiśniowy sad” w toruńskim Teatrze im. W. Horzycy

Dnia 20 października 2023 roku rozpoczął się cykl teatralny „Sofa, czyli kulturalne eskapady uczniów I LO”. Uczniowie klasy I humanistycznej i IV matematyczno – humanistycznej udali się wraz z opiekunami : panią Justyną Michalską, panią Joanną Palką oraz panem Pawłem Darulem do Teatru im. Wilama Horzycy w Toruniu.

Sztuka pt. ,,Wiśniowy sad” zrobiła na nas ogromne wrażenie. Jedna z bohaterek, Lubow Raniewska, wraca do rodzinnego majątku, który ma zostać wkrótce zlicytowany. Jedynym sposobem wyjścia z długu jest sprzedaż rodowego sadu, na co jednak właścicielka nie chce się zgodzić. Spektakl zachwycił nas między innymi muzyką, tańcem, grą aktorską oraz scenografią. Aktorzy zagrali w strojach z epoki – z przełomu XIX i XX wieku. Nietradycyjny układ widowni oraz możliwość przemieszczenia się w trakcie części przedstawienia pozwoliły nam na przeniesienie się do świata bohaterów Czechowa.
Czas spędzony w teatrze nie należał do straconych, wyjazd ten zaliczamy do udanych.
Teatr uczy empatii i rozwija wyobraźnię. Jest miejscem do przeróżnych refleksji, dlatego cieszymy się, że mieliśmy okazję tego doświadczyć.
Weronika Piotrowska, klasa IV mh