18 uczniów Krzywoustego na zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy o UE „Gwiezdny Krąg”

Do II etapu  XVIII Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” przystąpiło 1328 uczniów szkół średnich z całej Polski. Wśród nich było 18 uczennic i uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.

W poniedziałek 17 kwietnia 2023 r. w sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy do rywalizacji w okręgu bydgoskim, reprezentując Krzywoustego zasiedli: Dawid Centała, Urszula Dąbrowska, Hubert Dmochewicz, Gracjan Klesiński, Marcin Kotewa, Paweł Kowalski, Mieszko Ksobiak, Małgorzata Kuna, Karol Liedke, Weronika Lisiecka, Filip Nurski, Błażej Siuzdak, Tymoteusz Sobczak, Aleksandra Świniarek, Maksymilian Tercjak, Eryk Tuszyński, Wiktoria Urban i Wiktoria Wnuk. Uczniowie zmierzyli się z arkuszem 100 zadań, na których rozwiązanie mieli 120 minut. Pytania wielokrotnego wyboru obejmowały zagadnienia związane z Unią Europejską, w jej wymiarze historycznym, traktatowym, integracyjnym, strukturalnym, prawnym oraz instytucjonalnym.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki zmagań uczniów, których opiekunem jest nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.