6 uczniów Krzywoustego na zawodach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

W całej Polsce, 15 listopada 2019 roku, do II etapu (okręgowego) XV Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” przystąpiło 801 uczniów szkół średnich.

Wśród nich było sześcioro uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią. W sali konferencyjnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy do rywalizacji w okręgu bydgoskim zasiedli: Marta Kożuchowska, Jan Darul, Adam Mika, Adrian Nalepa, Hubert Olszewski i Jacek Sobierajski.

Uczniowie musieli zmierzyć się z arkuszem 100 zadań, na których rozwiązanie mieli 120 minut. Pytania dotyczyły  zagadnień związanych z Unią Europejską, w jej wymiarze historycznym, traktatowym, integracyjnym, strukturalnym, prawnym oraz instytucjonalnym.

Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki zmagań uczniów, których opiekunem był nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.