Adrian Nalepa jedzie na zawody centralne Olimpiady Geograficznej

Adrian Nalepa uczeń klasy 2 politechnicznej decyzją Komitetu Głównego z dnia 6 marca 2021 r. będzie reprezentował  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią na zawodach centralnych XLVII Olimpiady Geograficznej. Zawody zostaną przeprowadzone w kwietniu 2021 r. w Gdyni.

Adrian skutecznie przeszedł pierwszy etap olimpiady pisząc pracę geograficzną pt. „Rowerowa wycieczka krajoznawcza po Wysoczyźnie Krajeńskiej”. Następnie na zawodach okręgowych rozegranych 6 lutego 2021 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu wykazał się obszerną wiedzą i w efekcie, jako drugoklasista zajął wysokie VI miejsce w województwie kujawsko-pomorskim, które dało przepustkę na zawody krajowe.

Zawody okręgowe miały formę pisemną i składały się z 3 podejść obejmujących zadania ze wszystkich dziedzin geografii fizycznej, społeczno-ekonomicznej oraz regionalnej. O talencie i uzdolnieniach geograficznych Adriana świadczy fakt, że w drugim podejściu uzyskał najlepszy wynik spośród wszystkich uczestników toruńskich zawodów.

Sukces Adriana wpisuje się w bogatą olimpijską tradycję Krzywoustego. Będzie to już 22 start ucznia I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią w zawodach centralnych olimpiady geograficznej.

Wielkie gratulacje dla Adriana i podziękowania dla pozostałych uczestników toruńskiego etapu okręgowego: Wiktorii Piotrowskiej i Piotra Szarszewskiego.

Opiekunem uczniów jest nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.