Agnieszka Bala i Łukasz Weltrowski z Krzywoustego z pasją geologiczną

Tegoroczny XXII Ogólnopolski Konkurs Geologiczno-Środowiskowy pod hasłem: „Tajemniczy świat jaskiń”  nawiązuje do obchodów Międzynarodowego Roku Jaskiń i Krasu. Z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią do konkursu przystąpiło dwoje uczniów – Agnieszka Bala z klasy 1mh i Łukasz Weltrowski z klasy 2ag. Pierwszy etap polegał na samodzielnym przygotowaniu pracy pisemnej na jeden z trzech zaproponowanych przez organizatorów tematów. Agnieszka wykonała opracowanie pod tytułem „Góra Zborów” , natomiast Łukasz przygotował pracę na temat: „Jaskinia – otwarta księga paleontologii”.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do podróży w głąb Ziemi oraz odkrywania niezwykłych światów, które kryją się pod naszymi stopami.

Wyniki I etapu konkursu zostaną ogłoszone do 30 kwietnia 2021 r.

Agnieszka pracę napisała pod opieką Ewy Zdrojewskiej-Baliniak. natomiast Łukasz pod kierunkiem Andrzeja Kindermana – nauczycieli geografii.