Agnieszka Bala i Tymoteusz Sobczak wygrali w Krzywoustym I etap X Olimpiady Wiedzy o Turystyce

Agnieszka Bala i Tymoteusz Sobczak uczniowie  klasy 3 matematyczno-humanistycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Nakle nad Notecią zostali zwycięzcami  zawodów szkolnych i będą reprezentować Krzywoustego  w zawodach okręgowych X Olimpiady Wiedzy o Turystyce. Ogółem w rywalizacji wzięło udział 19 uczennic i uczniów reprezentujących klasy drugie i trzecie. Oprócz laureatów szeroką wiedzą turystyczną wykazali się wyróżnieni uczniowie: Małgorzata Kuna (III miejsce), Marcel Guth (IV miejsce), Lena Latzka i Błażej Siuzdak (V miejsce) – wszyscy z klasy 3 angielsko-geograficznej. Do rywalizacji olimpijskiej wszystkich uczniów przygotował Andrzej Kinderman – nauczyciel geografii.

Uroczyste podsumowanie szkolnego etapu olimpiady turystycznej miało miejsce 18 października 2022 r. w sali geograficznej Liceum. Laureatom i wyróżnionym okolicznościowe dyplomy i drobne upominki wręczyli: wicedyrektor Liceum Justyna Michalska oraz nauczyciele geografii Paulina Balcer i Andrzej Kinderman.

Wydarzenie było częścią realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Moja geografia w Krzywoustym” finansowanego przez samorząd Powiatu Nakielskiego.

Podsumowując zmagania olimpijskie wicedyrektor Liceum – Justyna Michalska pogratulowała laureatom i wyróżnionym dobrej znajomości tematyki turystycznej, podkreślając jednocześnie, iż uroczystość wzbogaciła i rozszerzyła licealne obchody Światowego Dnia Turystyki.