Agnieszka Bala i Tymoteusz Sobczak z Krzywoustego na zawodach okręgowych olimpiady turystycznej

W środę 4 stycznia 2023 r. w Zespole Szkół Chemicznych w Bydgoszczy odbyły się zawody okręgowe X Olimpiady Wiedzy o Turystyce. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią reprezentowali: Agnieszka Bala i Tymoteusz Sobczak z klasy 3 matematyczno-humanistycznej. Zawody polegały na rozwiązaniu zadań testowych oraz opracowaniu programu i kalkulacji imprezy turystycznej. Tematem przewodnim tegorocznej olimpiady jest turystyka miejska. W zawodach okręgowych wzięli udział młodzi znawcy turystyki z 11 szkół maturalnych województwa kujawsko-pomorskiego.

Do rywalizacji olimpijskiej uczniów przygotował nauczyciel geografii Andrzej Kinderman

Dziękując Agnieszce i Tymoteuszowi za dotychczasowy wkład pracy, czekamy na ostateczne wyniki zawodów, które będą znane za kilka tygodni.