Agnieszka Bala, Paweł Kowalski i Tymoteusz Sobczak z Krzywoustego uczestnikami zawodów okręgowych VII Olimpiady Statystycznej

Agnieszka Bala, Paweł Kowalski i Tymoteusz Sobczak – uczniowie klasy 3 matematyczno-humanistycznej  reprezentowali I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią w zawodach okręgowych VII Olimpiady Statystycznej. Zawody II stopnia odbyły się 7 grudnia 2022 r. w budynku Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zadaniem olimpijczyków było rozwiązanie testu składającego się z trzech części o różnym stopniu trudności oraz dwóch zadań.

Oficjalną listę uczestników zakwalifikowanych do etapu centralnego Komitet Okręgowy ogłosi do 21 grudnia 2022 r.

Dziękujemy Agnieszce, Pawłowi i Tymoteuszowi za zaangażowanie oraz wkład pracy w przygotowanie się do zawodów,  życząc jednocześnie dalszych sukcesów olimpijskich.

Opiekunem młodzieży był Andrzej Kinderman.