Akademia Szkolna z okazji 150 rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej – Curie.

7 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość związana z obchodami 150 rocznicy urodzin polskiej noblistki.

Z tej okazji uczniowie klasy II medycznej razem z nauczycielkami chemii Lidią Mathews i Aleksandrą Wybrańską przygotowali akademię szkolną. Składała się ona z następujących prezentacji:

• Życie i działalność naukowa Marii Skłodowskiej – Curie prezentowały Ewa Laska i Weronika Pasieka
  • Promieniotwórczość naturalna – prezentowali Wojciech Wąs i Sami Berghleh
  • Promieniotwórczość sztuczna – prezentowały Weronika Świderska i Jagoda Bugaj
  • Scenki z życia noblistki – zagrali Maria Brycka i Sami Berghleh.

Prezentacje uświetniły humorystyczne scenki z życia polskiej noblistki i jej męża. W rolę Marii Skłodowskiej – Curie wcieliła się Maria Brycka, natomiast Pierra Curie zagrał Sami Berghleh.

W drugiej części akademii odbył się konkurs dla uczniów klas pierwszych pod tytułem „Maria Skłodowska – Curie – niezwykła kobieta”. Konkurs przygotowali i prowadzili uczniowie: Maria Brycka, Roksana Balik, Sami Berghleh.

Rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą na temat życia noblistki:

I miejsce zajęli uczniowie z klasy I pol/I oa : Martyna Urban i Joanna Brząkała

II miejsce zajęli uczniowie z klasy I pol: Klaudia Kowalska i Mikołaj Kudlinski

III miejsce zajęli uczniowie z klasy I med: Anna Domańska i Juliusz Różniak

IV miejsce zajęli uczniowie z klasy I pr: Zuzanna Tyma i Natalia Mrotek

Dyrektor Paweł Darul pogratulował uczestnikom, wręczył wszystkim dyplomy i nagrody.

Aleksandra Wybrańska