Akcja charytatywna na rzecz zwierząt w I LO

W dniach 22 i 23 marca w I LO odbyła się akcja charytatywna na rzecz zwierząt, które zostały zabrane z pseudo-hodowli w Dobrczu. Pomysłodawcą i organizatorem akcji była Pani Aleksandra Wybrańska, Samorząd Uczniowski oraz grupa animalsów z klas: I angielska, I medyczna i II medyczna.

Celem tej akcji była zbiórka pieniędzy, ale przede wszystkim uświadomienie młodzieży, że w Polsce zwierzęta są ciągle źle traktowane przez ludzi, zabijane, bite, głodzone… a my nie możemy być obojętni!!!Wiele psów i kotów w schroniskach czeka na dom!!!Adoptuj-nie kupuj! Pierwszego dnia młodzież naszej szkoły spotkała się z przedstawicielami „Pogotowia dla zwierząt” Panią Joanną Urbanowicz i Panią Anną Lustig, które opowiedziały o swojej pracy-wolontariacie. Omówiły też wiele przypadków makabrycznego znęcania się nad zwierzętami w kraju, ale głównie w Powiecie Nakielskim.

W drugim dniu naszej akcji odbyła się w szkole sprzedaż ciast, które zostały upieczone przez szkolnych animalsów. Domowe wypieki były bardzo pyszne, bo wszystkie zostały sprzedane w ciągu 3 godzin😊Cieszymy się ogromnie, że w naszej szkole jest duża grupa osób , które nie są obojętne na los krzywdzonych i bezdomnych zwierząt. Dziękujemy wszystkim , którzy wsparli naszą akcję😊 😉😊

Aleksandra Wybrańska

img_4273 img_4275 img_4276 img_4279 img_4282 img_4283 img_4286 img_4288 img_4290