Aktywna przerwa po raz drugi

„Aktywna przerwa” w październiku odbyła się 26.10.2022 roku w sali gimnastycznej. Promowała wśród uczniów bezpieczną aktywność fizyczną oraz doskonaliła ich umiejętności sportowe.

W tym miesiącu ćwiczeniem do wykonania był plank, czyli deska. Jest to statyczne ćwiczenie izometryczne angażujące wszystkie mięśnie głębokie brzucha, a także mięśnie pleców, ramion oraz nóg. Klasyczny plank to podpór na przedramionach i palcach stóp z utrzymaniem naturalnej krzywizny kręgosłupa. Odpowiednio wykonywany wzmocni, ustabilizuje, poprawi postawę ciała oraz zniweluje dolegliwości pleców.

W „Aktywnej przerwie” wzięło udział 30 osób. Jeremiasz Nowacki pobił wcześniejszy rekord szkoły wynikiem 6 minut i 33 sekundy, wśród dziewcząt najlepszy rezultat uzyskała Amelia Jarzębowicz 4 minuty i 26 sekund.

Agnieszka Góral