Aleksandra Świniarek, Wiktoria Kowalska i Agnieszka Bala z Krzywoustego na II etapie Olimpiady Znajomości Afryki

Do udziału w zawodach II stopnia XXI Olimpiady Znajomości Afryki w okręgu kujawsko-pomorskim Komitet Główny zakwalifikował 58 uczniów z 28 szkół średnich województwa. Wśród nich znalazły się reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią: Agnieszka Bala z klasy 3 matematyczno-humanistycznej, Wiktoria Kowalska z klasy 4 matematyczno-humanistycznej i Aleksandra Świniarek z klasy 3 angielsko-geograficznej.

Etap okręgowy olimpiady przeprowadzono 4 marca 2023 r. w IV Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu. Polegał on na rozwiązaniu testu składającego się z zadań z zakresu geografii Afryki, działalności polskich misjonarzy i misjonarek oraz różnorodności społeczeństwa i kultury kontynentu afrykańskiego. Wyniki zawodów znane będą za kilka tygodni.

Agnieszce, Oli i Wiktorii dziękujemy za dotychczasowy wkład pracy i życzymy awansu do kolejnego etapu – zawodów finałowych, które odbędą się w kwietniu br. w Lublińcu.

Uczennice do olimpiady przygotował nauczyciel geografii – Andrzej Kinderman.