„Architekci Podróży” – kreatywny projekt w I LO w Nakle

21 kwietnia obchodzony jest w tym roku światowy Dzień Kreatywności i Innowacji. W Krzywoustym również nie brak nam twórczych pomysłów. Oto dowód – realizowany w tym semestrze interdyscyplinarny projekt

ARCHITEKCI PODRÓŻY

łączący zagadnienia z zakresu geografii turystycznej, języka angielskiego oraz IT.

Uczenie nie polega tylko na gromadzeniu wiedzy czy wkuwaniu słówek na pamięć.  Nasza grupa projektowa (uczniowie klas I mh, IIbch, II mh) pokazała, iż działając nieszablonowo można uczynić ten proces przyjemniejszym, a nawet bardziej efektywnym.

Na czym polegał projekt?

1. Brainstorm/Burza mózgów – wybór regionów/państw do prezentacji
  2. Zbieranie informacji (Internet/własne doświadczenia/artykuły itp.)
  3. Szkolenie z narzędzie cyfrowych – platforma Prezi/genial.ly
  4. Przygotowywanie prezentacji (zespoły dwuosobowe/podział zadań).
  5. W międzyczasie – obserwacja wydruków 3D. Zaznajamianie się z budową drukarki i programem do projektowania obiektów do druku przestrzennego.
  6. Przedstawienie prezentacji przed członkami całej grupy projektowej.
  7. Wybór i projekt charakterystycznych obiektów turystycznych/symboli poszczególnych destynacji
  8. Wydruk 3D.

Mamy nadzieję, iż końcowe podsumowanie projektu uda się zorganizować stacjonarnie w I LO w Nakle. Dysponujemy przepiękną reprezentacyjną aulą, w której chcielibyśmy świętować zakończenie projektu. W murach tego wspaniałego pomieszczenia, wpisanego do rejestru zabytków województwa kujawsko-pomorskiego moglibyśmy ukazać, jak nowoczesność łączy się z tradycją. Byłoby to wspaniałe zamknięcie naszego projektu.

Druk 3D  film

Videoprezentacja