Bartosz Odor, finalista 46. edycji ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego zakwalifikowany do 47. finału Olimpiady Języka Niemieckiego

W uznaniu za wyróżniające wyniki w ramach stypendium w Letniej Szkole Języka Niemieckiego i Kultury Niemieckiej na Uniwersytecie im. Christiana Albrechta w Kilonii Bartosz Odor, uczeń I LO im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, został zakwalifikowany decyzją Prezydium Komitetu Głównego Olimpiady z dnia 2 września br. do finału 47. Olimpiady Języka Niemieckiego z pominięciem etapów szkolnego i rejonowego.

Eliminacje odbędą się w dniach 5-7 kwietnia 2024 r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Należy przypomnieć, że Bartosz uzyskał na Uniwersytecie w Kilonii najwyższy certyfikat językowy – C2 z wynikiem bardzo dobrym. Etap finałowy rozpoczyna test pisemny, czyli analiza wybranego przez Komitet Główny tekstu popularnonaukowego (odpowiedzi na pytania problemowe, praca z synonimami oraz przekształcanie struktur gramatycznych na poziomie C1+). Po części pisemnej uczestnicy przystępują do trzech egzaminów ustnych na poziomie akademickim w języku niemieckim – z historii i wiedzy o krajach niemieckiego obszaru językowego; z literatury niemieckojęzycznej do 1945 r. oraz po 1945 r. oraz z praktycznego użycia języka niemieckiego. Szczegółowe informacje na temat zakresu tematycznego znajdują się na oficjalnej stronie OJN.

Bartosz uczy się z ogromną pasją języka niemieckiego od 4 lat z wykorzystaniem technologii IT, immersja językowa jest zaś niezwykle ważnym elementem nauki języka obcego, który towarzyszy pasjonatom języków przez całą drogę. Nasz uczeń jest bardzo wdzięczny za uznanie Komitetu Głównego i obiecuje dać z siebie wszystko, aby godnie reprezentować swoją szkołę w finale.

Bartoszu, cała społeczność naszej szkoły gratuluje Ci sukcesu!