Bartosz Odor w etapie rejonowym 46. Olimpiady Języka Niemieckiego

Miło nam poinformować, że Bartosz Odor zakwalifikował się do etapu rejonowego 46. Olimpiady Języka Niemieckiego. Wysoki wynik, który osiągnął w zawodach szkolnych, zapewnił mu awans do kolejnego etapu. Bartosz rozwija swoje umiejętności językowe z pasją, poświęcając na naukę języka niemieckiego swój czas wolny. Chętnie uczestniczy w pracy Szkolnego Koła Naukowego, pracując pod opieką nauczycielki języka niemieckiego, Rozalii Wencel.

Etap rejonowy przebiega dwustopniowo. Najpierw uczniowie rozwiązują test gramatyczno- leksykalny, tłumaczą zdania na język niemiecki oraz dokonują transformacji językowych. Chcąc awansować do etapu ustnego, należy uzyskać 85% z testu pisemnego i wykazać się nie tylko wiedzą z poziomu rozszerzonego, ale i swobodą posługiwania się językiem obcym. Część ustna zostanie przeprowadzona przez komisję okręgową do 15 lutego 2023 r.

W tej części Bartosz musi wykazać się swobodą konwersacji, wiedzą z dziedziny literatury, historii oraz realioznawstwa krajów niemieckojęzycznych.

Cała społeczność naszego liceum życzy Bartoszowi powodzenia.

 

Tekst: Rozalia Wencel