Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

W ramach propagowania działalności Żołnierzy Wyklętych uczniowie naszej szkoły wzięli udział w X edycji projektu Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Bieg ten jest największym biegiem pamięci w Polsce, odbywa się w ponad 350 miastach Polski, a nawet za jej granicami. Bieg odbył się 1 marca bieżącego roku w Parku 700-lecia w Nakle nad Notecią, a do rywalizacji stanęło 25 uczestników z klas: 1bch, 2mh, 3ag, 3bch, 3mh, 3oa, 3pol oraz 1ag i 1 bch.

Każdy uczestnik musiał przebiec trasę o dystansie 1963 m, za co otrzymał naklejkę Wilczym Tropem, a trzech uczniów z najlepszymi wynikami otrzymało nagrodę w postaci „pakietu biegacza”. Do ich grona należą: Kunicki Michał z klasy 3 biologiczno-chemicznej z najlepszym czasem 7,32, Dutkiewicz Franciszek z klasy 3 politechnicznej z czasem 7,34 oraz Bala Agnieszka z klasy 2 matematyczno-humanistycznej z czasem 10,53. Co więcej, najlepszy uczestnik – Kunicki Michał może ubiegać się o Stypendium sportowe za swoje zdobyte osiągnięcia poprzez reprezentowanie zarówno szkoły jak i klubu sportowego Luks Start Nakło.

Wszystkim uczniom biorącym udział w zorganizowanym biegu gratulujemy!

Aleksandra Szczepaniak

klasa III medyczna