Big Live Lessons – międzynarodowa lekcja na żywo w „Krzywoustym”

Język angielski to o wiele więcej niż przedmiot szkolny – to lingua franca obecnego świata biznesu, polityki, edukacji i wielu międzykulturowych przedsięwzięć. Przekonali się o tym uczniowie z I LO im. B. Krzywoustego w Nakle uczestnicząc w unikalnym, międzynarodowym projekcie realizowanym we współpracy Pearson & BBC Live Classes.

6 maja, podczas gdy ich starsi koledzy i koleżanki zdawali egzamin dojrzałości, dziesięcioro uczniów naszej szkoły uczestniczyło w wyjątkowej lekcji języka angielskiego. Projekt Live Classes polega na wspólnym, aktywnym uczestnictwie młodzieży z różnych krajów w lekcjach angielskiego online. Zajęcia na żywo zatytułowane „Young entrepreneurs” (Młodzi przedsiębiorcy) poprowadził native speaker – trener Michael Brand. W lekcji brali udział uczniowie nie tylko z krajów europejskich jak Grecja, Litwa, lecz nawet z Tunezji czy Nowej Zelandii. Uczestnicy wspólnie rozwiązywali zadania na podstawie wyświetlanych prezentacji oraz filmów anglojęzycznych. Mogli również się wypowiedzieć przy użyciu wirtualnej tablicy Padlet. Podczas zajęć przedstawione zostały dwie młode osoby, które wykreowały własny produkt i potem umiejętnie go wypromowały przy użyciu różnych narzędzi jak np. social media. Następnie, na podstawie analizy przedstawionych materiałów uczniowie decydowali w co warto obecnie inwestować i dlaczego. Zadanie to pozwoliło im przećwiczyć swobodne wypowiedzi w języku angielskim oraz wprowadzić w życie poznane konstrukcje służące do wyrażania swoich przekonań. Kolejnym etapem było zadanie domowe, czyli przystąpienie do tzw. Video Challenge – trener poprosił uczestników spotkania o stworzenie i zaprezentowanie biznes planu w formie krótkiego filmu. By wziąć udział w wyzwaniu uczniowie muszą zaplanować poszczególne etapy wprowadzenia swojego produktu na rynek – wymyślić nazwę, zaprojektować logo, określić grupę docelową i najważniejsze – pomyśleć, jak wyróżnić się na tle konkurencji. Michael Brand na zachętę przedstawił swój pomysł na biznes – firmę organizującą wyprawy rowerowe po górzystych terenach Hiszpanii, głównie dla klientów z Wielkiej Brytanii. To jego koncepcja na połączenie pasji z zarabianiem pieniędzy. Liczy, iż w przyszłości uda się ją zrealizować. Ciekawe, co przedstawią nasi uczniowie i pozostali uczestnicy wirtualnej lekcji. Wszystkie biznesowe pomysły będą dostępne na stronie facebookowej grupy Pearson and BBC LiveClasses, a już dzisiaj zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z międzynarodowych zajęć Big Live Lessons w Krzywoustym!