Błażej, Maksymilian i Paweł z Krzywoustego na IX Wielkim Teście Wiedzy Geograficznej

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu już po raz dziewiąty był organizatorem ogólnopolskiego Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej. W sobotę 15 kwietnia 2023 r. w sali audytoryjnej wydziału zasiadło 141 uczennic i uczniów z całej Polski, tworząc 47 zespołów trzyosobowych.  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią reprezentowało trzech uczniów z klas trzecich – Paweł Kowalski, Błażej Siuzdak i Maksymilian Tercjak. W pierwszej części Wielkiego Testu zadaniem uczestników było rozwiązanie 50 zadań z różnych dziedzin geografii w ciągu 50 minut. Pięć najlepszych zespołów kwalifikowało się do II etapu – ustnego, składającego się z 6 rund pytań. Do finału weszły zespoły licealistów z Inowrocławia, Gdańska, Krakowa i Opoczna.

Równie ważnym wydarzeniem w ramach Wielkiego Testu był udział Błażeja, Maksymiliana i Pawła w warsztatach geograficznych prowadzonych przez pracowników naukowych UMK, które w znaczący sposób rozwinęły umiejętności oraz poszerzyły wiedzę geograficzną.

Udział młodzieży „Krzywoustego” w Wielkim Teście Wiedzy Geograficznej był kolejnym etapem systematycznej pracy z uzdolnionymi geograficznie uczniami na zajęciach warsztatowych prowadzonych przez nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana w ramach projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Klub Geografów w Krzywoustym”, zorganizowanych przez organ prowadzący – Powiat Nakielski.