Błażej Siuzdak i Tymoteusz Sobczak wygrali w Krzywoustym I etap XI Olimpiady Wiedzy o Turystyce

Każdego roku w październiku młodzież Krzywoustego bierze udział w zawodach I etapu olimpiady turystycznej. W tym roku do zawodów szkolnych przeprowadzonych 9 października 2023 r. przystąpiło 31 uczennic i uczniów z klas drugich, trzecich i czwartych. Najlepsza dziesiątka spotkała się 11 października br., by rywalizować w części drugiej zawodów obejmujących między innymi zadania nawiązujące tematycznie do zorganizowanego 30 września 2023 r. licealnego seminarium turystycznego

Na mocy obowiązującego regulaminu Komitet Szkolny XI Olimpiady Wiedzy o Turystyce do etapu okręgowego zakwalifikował dwóch uczniów, którzy wykazali się najszerszą wiedzą i umiejętnością jej stosowania. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią, w styczniu 2024 r. reprezentować będą: Błażej Siuzdak z klasy 4 angielsko-geograficznej i Tymoteusz Sobczak z klasy 4 matematyczno-humanistycznej.

Do rywalizacji olimpijskiej wszystkich uczniów przygotował Andrzej Kinderman – nauczyciel geografii, który podsumowując zmagania olimpijskie pogratulował wszystkim uczestnikom dobrej znajomości tematyki turystycznej, podkreślając jednocześnie, iż wydarzenie wzbogaciło licealne obchody Światowego Dnia Turystyki.