Błażej Siuzdak z Krzywoustego z szansą na udział w zawodach centralnych olimpiady geograficznej

W zawodach okręgowych (II stopnia) 49 Olimpiady Geograficznej przeprowadzonych 4 i 5 lutego 2023 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu brało udział troje uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią – Dominika Kabacińska (3bch), Michalina Waszkiewicz (3bch) i Błażej Siuzdak (3ag).

Pierwsza część zawodów miała formę pisemną i składała się z 3 podejść obejmujących zadania ze wszystkich dziedzin geografii fizycznej, społeczno-ekonomicznej oraz regionalnej. Do drugiej – ustnej części, która odbyła się następnego dnia jury zakwalifikowało 15 najlepszych młodych geografów, wśród których był Błażej Siuzdak. Polegała ona na rozwiązaniu quizu geograficznego, a następnie udzieleniu przy mapie fizycznej Europy lub świata odpowiedzi ustnej na wylosowany temat.

Udział Błażeja w zmaganiach olimpijskich można uznać za udany, ponieważ zajął on 8 miejsce w okręgu (województwie) i będzie czekał na ostateczną decyzję Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej w sprawie udziału w zawodach centralnych, które przeprowadzone zostaną w kwietniu 2023 r. w Katowicach.

Opiekunem uczniów jest nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.