Bliskie spotkania z Biologią

W styczniu 2017 roku uczniowie naszego liceum pod opieką pani prof. Wiesławy Wojciechowskiej i Kamili Stasiewskiej wybrali się na wykład do Biblioteki Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Warto nadmienić, że właśnie ruszyła 6 edycja spotkań poświęconych tematyce biologicznej. Wykłady odbywają się w środy o godzinie 15.45 w Bibliotece UKW w Bydgoszczy.

Spotkanie poprowadziła pani dr hab. Joanna Moraczewska, prof. nadzw. UKW. Wykład dotyczył metabolizmu, czyli całokształtu reakcji chemicznych i związanych z nimi przemianami energii zachodzącymi w żywych komórkach, stanowiącymi podstawę wszelkich zjawisk biologicznych. Uczniowie mieli okazję nie tylko wysłuchania ciekawego wykładu, ale także czynnego uczestnictwa w nim. Ponadto pojawiły się przykładowe zadania maturalne, dzięki którym uczestnicy mogli sprawdzić swoją wiedzę.

W imieniu wszystkich zainteresowanych biologią zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych wykładach. Następny już w środę – 15 marca – pt. „Ewolucja układów zwierząt bezkręgowych” (kontakt – nauczyciele biologii).

Marta Świerczek i Anna Błaszczyńska kl. II prawnicza

1wyklad 2wyklad