„Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła 2021” – I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią z ważnym certyfikatem

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią zostało uhonorowana tytułem „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła 2021”.

KRZYWOUSTY znalazł się w elitarnym gronie placówek, które w szczególny sposób dbają o rozwijanie umiejętności kluczowych swoich uczniów.

„Projektanci edukacji” to kontynuacja dawnego programu „Projekt z klasą” – popularnego, ogólnopolskiego konkursu, w którym nagradzane są najciekawsze pomysły na projekty edukacyjne. Wyróżnienie otrzymują szkoły, które w swojej codziennej praktyce edukacyjnej spełniają następujące warunki:

+ podchodzą do edukacji sposób nowoczesny,
+ są otwarte na uczniowskie inicjatywy,
+ tworzą dobre warunki do rozwijania pasji i wspierania talentów,
+ wspierają pracę metodami projektu – kształtują umiejętności i postawy niezbędne do funkcjonowania w życiu społecznym (m.in. współpraca, planowanie, odpowiedzialność),
+ są atrakcyjna dla rodziców, którzy poszukują dla swoich dzieci szkoły inspirującej i twórczej.

Szkoły spełniające powyższe warunki otrzymały certyfikat „Dobrze ZaPROJEKTowana Szkoła”

„Projektanci edukacji” to inicjatywa, która nie narzuca żadnej określonej tematyki prac. Grupy projektowe mają zatem pełną swobodę w rozwijaniu rzeczywistych zainteresowań swych uczestników, doskonaleniu ich talentów i mocnych stron, eksplorowaniu tematów, które są im szczególnie bliskie. Uczniowie uczestniczący w konkursie zdobywają przy tym mnóstwo nowych umiejętności, uczą się współpracy i wyszukiwania oraz przetwarzania wiedzy, doskonalą kompetencje XXI wieku. Równie wiele dobrego udział w konkursie przynosi nauczycielom . Jest to szansa na duży krok naprzód w ich karierze. Uzyskują oni realną możliwość rozwoju zawodowego i zdobywają bezcenne doświadczenie dzięki dostępowi do szerokiego spektrum eksperckich materiałów, webinariów i wydarzeń powiązanych z konkursem.