Dominika, Hubert i Janek na VIII Wielkim Teście Wiedzy Geograficznej

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu już po raz ósmy był organizatorem Wielkiego Testu Wiedzy Geograficznej. W sobotę 9 kwietnia 2022 r. w sali audytoryjnej wydziału zasiadło 120 uczennic i uczniów z całej Polski, tworząc 40 zespołów trzyosobowych.  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią reprezentowało troje uczniów z klas trzecich – Dominika Kabacińska, Jan Darul i Hubert Olszewski. W pierwszej części Wielkiego Testu zadaniem uczestników zawodów było rozwiązanie 50 zadań z różnych dziedzin geografii w ciągu 50 minut. Pięć najlepszych zespołów kwalifikowało się do II etapu – ustnego, składającego się z 6 rund pytań. Do finału weszły zespoły licealistów z Krakowa, Poznania, Radziejowa i dwa z Torunia.  W tym miejscu należy podkreślić bardzo dobrą postawę Huberta Olszewskiego, który indywidualnie zajął     3 miejsce.

Ponadto Dominika, Hubert i Janek  znacznie poszerzyli wiedzę z zakresu geologii uczestnicząc w warsztatach pn. „Minerały – ukryte piękno w Ziemi”. Wydarzenie było dobrą okazją do sprawdzenia wiedzy i umiejętności przed egzaminem maturalnym.

Udział młodzieży w Wielkim Teście Wiedzy Geograficznej był podsumowaniem systematycznej pracy z uzdolnionymi geograficznie uczniami na zajęciach warsztatowych w ramach projektu „Moje Liceum” prowadzonych przez nauczyciela geografii Andrzeja Kindermana.