Dotacja z „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” dla biblioteki szkolnej.

Biblioteka szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. B .Krzywoustego jako jedna z trzech szkół ,dla których organem prowadzącym jest Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, otrzymała wsparcie finansowe na zakup książek w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”. Ta rządowa dotacja wspiera w latach 2016–2020 organy prowadzące szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

W ramach tego dofinansowania nasza biblioteka szkolna otrzyma w bieżącym roku kwotę 15.000 zł na zakup książek, w tym nowości wydawniczych, lektur oraz książek w formie elektronicznej. Tak duża kwota dotacji pozwoli wzbogacić nasz księgozbiór szkolny o bardzo dużą ilość nowości wydawniczych i innych publikacji naukowych dla uczniów naszej szkoły. Z czego z pewnością ucieszą się już teraz wierni czytelnicy naszej biblioteki.

Nauczyciel bibliotekarz

Agnieszka Weltrowska