Dr n.med. i n.o zdr. Karol Nowak, specjalista neurochirurgii, adiunkt w Klinice Neurochirurgii CM w Bydgoszczy UMK w Toruniu na zajęciach w I LO im. Bol. Krzywoustego.

   

Uczniowie klasy II politechnicznej wraz z wychowawczynią Rozalią Wencel gościli na godzinie wychowawczej pana dr n. med. i n. o zdr. Karola Nowaka. Pan doktor chętnie przyjął nasze zaproszenie.

Zajęcia były bardzo ciekawe. Doktor Nowak wyjaśnił pojęcie neurochirurgii, czyli to, czym zajmuje się neurochirurg. Następnie omówił przykładowe choroby leczone przez neurochirurgów. Szczególny nacisk położył na świadome i bezpieczne korzystanie z wypoczynku wakacyjnego tak, aby nie zostać pacjentem oddziału neurochirurgicznego. W tej części omówił też prewencję urazów układu nerwowego i wad postawy. W dalszej części przedstawił nowoczesne technologie wykorzystywane w neurochirurgii. Na spotkaniu uczniowie mogli się także dowiedzieć jak wygląda ścieżka rozwoju zawodowego lekarza ze szczególnym uwzględnieniem specjalizacji.
Na zakończenie pan doktor Nowak zaproponował kolejne spotkanie z medycyną. Dzięki uprzejmości kolejnego gościa na zajęciach z wychowawcą uczniowie mogli poznać nowy kierunek studiów oraz możliwości kariery po jego ukończeniu.

Zapraszamy pana doktora na następne spotkanie w murach Krzywoustego.
Klasa II politechniczna z wychowawczynią.

Tekst: Rozalia Wencel