DRZWI OTWARTE W KRZYWOUSTYM

Dnia 16.03.2019 r. w naszej szkole odbyły sie Drzwi Otwarte. I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego powitało młodych i pełnych ambicji przyszłych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów wraz z rodzicami. Już niedługo staną oni przed bardzo ważnym wyborem nowej szkoły.

Spotkanie w auli zaczęło się od występów muzycznych uczennic naszej szkoły – Anny Domańskiej i Małgorzaty Maciejewskiej. Dziewczyny umiliły nam czas swoimi wykonami.

Przybyłych gości przywitał dyrektor liceum, Paweł Darul. Następnie rozpoczęła się cześć oficjalna, w której omówiona została oferta edukacyjna naszej szkoły.

Młode osoby zainteresowane naukami ścisłymi zostały zapoznane z charakterystyką klasy politechnicznej i matematyczno-informatycznej.

Miłośnicy literatury i sztuki zostali zaproszeni do klas o profilu humanistycznym i prawniczym.

Natomiast do osób kochających medycynę i pomoc zwierzętom skierowano informacje o klasie medycznej i biologiczno-chemicznej.

Wielbiciele języków obcych zostali zaznajomieni z ofertą klas lingwistycznych z rozszerzonym językiem angielskim i niemieckim.

Prezentacja multimedialna, którą prowadzili Julia Obremska i Mikołaj Borowczak, pozwoliła podziwiać osiągnięcia uczniów naszego liceum w różnorodnych dziedzinach nauki i sportu. Kolejnym punktem spotkania było wystąpienie Michała Kubalewskiego z klasy II politechnicznej, który zapoznał zgromadzonych gości ze szczegółami dotyczącymi wymiany uczniowskiej ze szkołami w Holandii i w Niemczech.

Drugą część spotkania stanowiły prezentacje poszczególnych profili w wyznaczonych salach lekcyjnych. Zaproszeni goście uzyskali szczegółowe informacje dotyczące kierunków kształcenia, mieli możliwość zadawania pytań i wysłuchania opinii obecnych uczniów naszego liceum. Nie brakowało ciekawych pokazów, eksperymentów, filmików i gier multimedialnych.

Uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych oraz ich rodzice mogli również zwiedzić gmach liceum, zapoznać się z eksponatami i dokumentami wystawionymi w Izbie Pamięci, obejrzeć sportowe boisko szkolne i budynek internatu.

Drzwi Otwarte spotkały się z olbrzymim zainteresowaniem młodzieży z gimnazjów i szkół podstawowych, którzy po brzegi wypełnili miejsca w zabytkowej auli.

Zapraszamy do naszego liceum. Krzywousty to ruch w dobrym kierunku!

Materiał:

Julia Obremska, klasa I angielska