Drzwi Otwarte w Krzywoustym

25 marca 2023 r. w murach niemalże 150 – letniej szkoły –  I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbyły się „Drzwi  Otwarte”, które w polskich placówkach oświatowych są świetną okazją do przedstawienia oferty edukacyjnej ósmoklasistom zainteresowanym nauką w szkole ponadpodstawowej.

W zabytkowej auli zebranych gości w imieniu społeczności szkolnej I LO przywitali Urszula Dąbrowska i Tymoteusz Sobczak-przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły- Aleksandra Białka, która zaprosiła do przestrzeni edukacyjnej „Krzywoustego”, szczególną uwagę zwracając  na atuty nakielskiego ogólniaka.

Po prezentacji informacji na temat działalności placówki i muzycznym akcencie w wykonaniu uczennic nakielskiego liceum, ósmoklasiści spotkali się z nauczycielami i uczniami w salach lekcyjnych, w których przedstawiono szczegóły  oferty edukacyjnej każdego z profili.

Wydarzenie zakończono spacerem po szkole i internacie przy ul. Gimnazjalnej 8.

Przypominamy, że wnioski o przyjęcie do szkoły należy składać od 15 maja do 16 czerwca, natomiast świadectwa ukończenia szkoły podstawowej  od 27 czerwca do 11 lipca.

Lista kandydatów zakwalifikowanych do szkoły będzie ogłoszona 18 lipca o godz. 12.00, natomiast lista przyjętych do szkoły uczniów opublikowana zostanie 24 lipca 2023r.

Zdjęcia: Dariusz Górzyński