Dzień Patrona w Krzywoustym

Wzmożony ruch i gwar na korytarzach I LO, tłumy w sali gimnastycznej, uczniowie w strojach galowych i przebierańcy, muzyka i śmiech, tańce i radość, występy, zabawa, konkursy – tak wyglądał dzień integracji klas pierwszych w Krzywoustym.

4 listopada 2022 roku był dla pierwszoklasistów dniem świątecznym – obchodzono Dzień Patrona. Podczas uroczystego ślubowania uczniowie klas pierwszych, w obecności dyrekcji szkoły i pocztu sztandarowego, oficjalnie dołączyli do grona społeczności Krzywego. Tę podniosłą chwilę podkreśliły galowe stroje uczniów składających ślubowanie oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego.

Uroczystość została zorganizowana przez klasę II matematyczno-informatyczną, a poprowadzona przez Annę Marosz i Antoniego Darula. Uczniowie klas pierwszych rywalizowali między sobą w różnych konkurencjach. Pierwszym zadaniem było odegranie scenki z wylosowanego wcześniej filmu, nawiązującej również do profilu klasy. Później pierwszoklasiści prezentowali układy taneczne, które stworzyli do wylosowanych piosenek. Następnie uczniowie próbowali swoich sił w quizie wiedzy na temat szkoły. Dodatkowym zadaniem było odnalezienie korony Bolesława Krzywoustego, która została ukryta na terenie szkoły. Aby ją odszukać, należało rozwiązywać kolejne zagadki umieszczone w różnych zakątkach szkoły. Tę konkurencję wygrywała ta klasa, która jako pierwsza odnalazła koronę i zwróciła ją księciu Krzywoustemu (w tej roli wybornie spisał się ks. Igor Wichrowski). Wszystkie konkursy były oceniane przez jurorów z klasy II mi. Imprezę uświetnił występ wokalny Anny Marosz i Wiktorii Pinkowskiej.

Pierwsze miejsce zajęła klasa I mi, która zdobyła 88 punktów. Na miejscu drugim uplasowały się klasy I bchA oraz I bchB, które uzyskały po 81 punktów. Trzecie miejsce zajęła klasa I hum z wynikiem 79 punktów. Czwartą lokatę zdobyła klasa I agB (76 punktów), natomiast na piątym miejscu rywalizację ukończyła klasa I agA, zdobywając 70 punktów.

Zwycięzcy Dnia Patrona ‘2022 zostali przyszłorocznymi organizatorami tej uroczystości, a w ramach nagrody otrzymali dla całej klasy piękny tort książęcy, ozdobiony koroną oraz inicjałami Bolesława Krzywoustego.

Impreza przyniosła uczestnikom wiele wrażeń i radości.

Iga Plichcinska