Dzień Patrona w Krzywoustym

Dzień Patrona od wielu lat jest dniem znaczącym w życiu szkoły, szczególnie dla klas pierwszych, które mają wtedy okazję oprócz zintegrowania się, poczuć nutę rywalizacji i przede wszystkim niekończącej się zabawy.

27 października 2023 roku był dla pierwszoklasistów Krzywoustego dniem świątecznym. Podczas uroczystego ślubowania uczniowie klas pierwszych, w obecności dyrekcji szkoły i pocztu sztandarowego, oficjalnie dołączyli do grona społeczności Krzywego. Tę podniosłą chwilę podkreśliły galowe stroje uczniów składających ślubowanie oraz wspólne odśpiewanie hymnu narodowego. Uroczystość została zorganizowana przez klasę II matematyczno-informatyczną na czele z ich wychowawcą Maciejem Janką, a poprowadzona przez Zuzannę Izajasz i Jeremiasza Nowickiego. Imprezę uświetnił występ wokalny Anny Marosz z klasy III mi.

Uczniowie klas pierwszych rywalizowali między sobą w różnych konkurencjach. Pierwszym zadaniem było zaprezentowanie stroju, który przedstawia profil danej klasy, uczniowie pokazali charakterystyczne cechy kierunku oraz zawody, które są związane z naukowym charakterem klasy. Później pierwszoklasiści prezentowali układy taneczne, opracowane do wylosowanych piosenek. Następnie zadaniem było odnalezienie korony Bolesława Krzywoustego, która została ukryta na terenie szkoły. Aby ją odszukać, należało rozwiązywać kolejne zagadki umieszczone w różnych zakątkach szkoły. Tę konkurencję wygrywała ta klasa, która jako pierwsza odnalazła koronę i zwróciła ją księciu Krzywoustemu (w tej roli świetnie spisał się ks. Wiesław Straub). Ostatnim zadaniem był quiz wiedz na temat szkoły. Konkursy były oceniane przez jurorów z klasy II mi. W przerwie między konkurencjami wszystkie pierwszaki wspólnie zatańczyły belgijkę na boisku szkolnym.

Pierwsze miejsce zajęła klasa I ag. Na miejscu drugim uplasowała się klasa I bch A, trzecie miejsce zajęła klasa I mi. Czwartą lokatę zdobyła klasa I bch B, natomiast na piątym miejscu rywalizację ukończyła klasa I hum. Zwycięzcy Dnia Patrona 2023 zostali przyszłorocznymi organizatorami tej uroczystości, a w ramach nagrody otrzymali dla całej klasy piękny tort książęcy, ozdobiony koroną Bolesława Krzywoustego. Impreza przyniosła uczestnikom wiele wrażeń i pozytywnych emocji.

Lena Grzechowiak z klasy III matematyczno-informatycznej