Dzień Patrona w Krzywoustym

Dnia 27.10. br moja klasa – II angielska zorganizowała Otrzęsiny Klas Pierwszych.

Całe wydarzenie rozpoczął dyrektor szkoły pan Paweł Darul  uroczystym pasowaniem pierwszoklasistów na uczniów naszego liceum. Następnie uczniowie zwiedzili izbę pamięci, a także zobaczyli, jak działa mechanizm zewnętrznego zegara.

Dzień Patrona, któremu towarzyszyły liczne dekoracje przygotowane przez nas, odbył się na sali gimnastycznej. Motywem całego dnia były lata 60′ 70′ oraz 80′. Pierwsze klasy miały za zadanie: przebrać się za wcześniej wylosowaną subkulturę spośród Rockersów, Punków, Hipisów oraz Rastamanów, a następnie wystąpić w pokazie mody; przygotować sztandar klasy i go zaprezentować; musieli wykazać się wiedzą na temat naszej szkoły. Naszej Królowej Elżbiecie skradziono też koronę, którą klasa politechniczno-angielska po rozszyfrowaniu zagadek znalazła jako pierwsza, otrzymując dodatkowe punkty.

Jednak największą atrakcją była konkurencja „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Na scenie wystąpiły takie osobistości jak: Bonnie Tyler, Tina Turner, Elvis Presley czy też John Lennon. Oceniani byli przez jury, które mogło przydzielić od 1 do 5 punktów za każdą konkurencję. Porządku programu pilnowali prowadzący: Olaf Meler oraz Szymon Jarka. Wszystko przebiegało w bardzo przyjaznej atmosferze, każdy poczuł się jak w tamtych czasach. Całość dopełniała wspaniała muzyka oraz barwne przebrania każdej klasy.

Ostatecznie wygrała klasa politechniczno-angielska reprezentująca grupę Rockersów. Tym samym, w przyszłym roku to oni będą przygotowywać Dzień Patrona w Krzywoustym. Serdecznie gratulujemy wszystkim klasom i dziękujemy za intensywne zaangażowanie się w ten dzień!

Szymon Jarka

przewodniczący klasy II oa