EGZAMIN MATURALMNY W KRZYWOUSTYM

4 maja 2022 roku o godzinie 9.00 rozpoczął  się w całej Polsce egzamin maturalny dla absolwentów szkół średnich. W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego do matury przystąpiło 113 Absolwentów KRZYWOUSTEGO. To największa liczba maturzystów w naszym regionie, w Powiecie Nakielskim.

Tegoroczne zmagania maturalne przebiegają w  zmienionych warunkach. Wszyscy uczniowie zostali decyzją Ministra Edukacji i Nauki zwolnieni z obowiązku zdawania egzaminów ustnych z języka polskiego i języków obcych. Zmiany te z jednej strony ułatwiają drogę do zdobycia świadectwa maturalnego, z drugiej jednak stawiają przed maturzystami wyzwanie dotyczące odpowiedzialnych wyborów z myślą o wymarzonych kierunkach studiów.

Absolwenci KRZYWOUSTEGO – rocznik 2022 podeszli do tych zmian w sposób dojrzały i konsekwentny. Wszyscy ABSOLWENCI  w liczbie 113 przystąpili do matury. Młodzież dokonala wyborów wielu przedmiotów na poziomie rozszerzonym, gdyż one właśnie są przepustką na oblegane i poszukiwane na rynku kierunki kształcenia na wyższych uczelniach.

 

Przedmiot obowiązkowy

Ilość uczniów zdających na poziomie podstawowym Ilość uczniów zdających na poziomie rozszerzonym
Język polski 113 21
Język angielski 108 63
Język niemiecki 5 2
Matematyka 113 24

 

Przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym Ilość zdających
Biologia 51
Chemia 12
Fizyka 3
Geografia 43
Historia 10
Wiedza o społeczeństwie 8

Zdawalność egzaminu maturalnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią kształtuje się od wielu lat na bardzo wysokim poziomie  96 – 99 %. Wyniki zdawalności i osiągnięcia z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym są miarodajnym sukcesem uczniów i szkoły. Mierzalność  i obiektywność tego sukcesu znalazła w tym roku kolejne potwierdzenie w RANKINGU OGÓLNOPOLSKI PERSPEKTYWY 2022 w którym KRZYWOUSTY otrzymał zaszczytny tytuł BRĄZOWEJ SZKOŁY.

W KRZYWOUSTYM egzaminy maturalne potrwają do 18 maja.  Na ten długi maraton składa się aż 16 sesji maturalny o godzinie 9.00 lub 14.00. Maturzystom KRZYWOUSTEGO, jak i wszystkim maturzystom życzymy tradycyjnego połamania piór i wyników na miarę marzeń oraz powodzenia w trakcie rekrutacji na wyższe uczelnie.