EGZAMIN MATURALNY W KRZYWOUSTYM

4 maja 2021 roku o godzinie 9.00 rozpoczął  się w całej Polsce egzamin maturalny dla absolwentów szkół średnich.

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego do matury przystąpiło 132 Absolwentów KRZYWOUSTEGO. To największa liczba maturzystów w naszym regionie, w Powiecie Nakielskim.

Tegoroczne zmagania maturalne przebiegają w nieco zmienionych warunkach. Wszyscy uczniowie zostali decyzją Ministra Edukacji i Nauki zwolnieni z obowiązku zdawania egzaminów ustnych z języka polskiego i języków obcych. Ponadto maturzyści nie mają obowiązku zdawania przedmiotów dodatkowych na poziomie rozszerzonym. Zmiany te z jednej strony ułatwiają drogę do zdobycia świadectwa maturalnego, z drugiej jednak stawiają przed maturzystami wyzwanie dotyczące odpowiedzialnych wyborów z myślą o wymarzonych kierunkach studiów. Wyższe uczelnie w procesie rekrutacji nie zrezygnowały z wyjątkowego traktowania i doceniania wyników z przedmiotów rozszerzonych. Absolwenci KRZYWOUSTEGO – rocznik 2021 podeszli do tych zmian w sposób dojrzały i konsekwentny. Dokonali wyborów wielu przedmiotów na poziomie rozszerzonym, gdyż one właśnie są przepustką na oblegane i poszukiwane na rynku kierunki kształcenia na wyższych uczelniach.

Przedmiot obowiązkowy Ilość uczniów zdających na poziomie podstawowym Ilość uczniów zdających na poziomie rozszerzonym
Język polski 132 36
Język angielski 116 78
Język niemiecki 16 3
Matematyka 132 22

 

Przedmioty dodatkowe na poziomie rozszerzonym Ilość zdających
Biologia 53
Chemia 26
Fizyka 8
Geografia 40
Historia 13
Wiedza o społeczeństwie 14
Historia sztuki 2
Filozofia 1

Zdawalność egzaminu maturalnego w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią kształtuje się od wielu lat na bardzo wysokim poziomie  96 – 99 %. Wyniki zdawalności i osiągnięcia z poszczególnych przedmiotów na poziomie podstawowym i rozszerzonym są miarodajnym sukcesem uczniów i szkoły. Mierzalność  i obiektywność tego sukcesu znalazła w tym roku kolejne potwierdzenie w RNKINGU OGÓLNOPOLSKI PERSPEKTYWY w którym KRZYWOUSTY otrzymał zaszczytny tytuł BRĄZOWEJ SZKOŁY.

W KRZYWOUSTYM egzaminy maturalne potrwają do 18 maja.  Na ten długi maraton składa się aż 16 sesji maturalny o godzinie 9.00 lub 14.00. Maturzystom KRZYWOUSTEGO, jak i wszystkim maturzystom życzymy tradycyjnego połamania piór i wyników na miarę marzeń oraz powodzenia w trakcie rekrutacji na wyższe uczelnie.