Eliminacje do konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

Dnia 14 marca w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyły się zawody etapu okręgowego VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”.

I LO było reprezentowane było przez 3 uczennice : Magdalenę Dutkiewicz i Annę Domańską z klasy II prawniczej oraz Weronikę Kończal z klasy II angielskiej.

Celem Olimpiady jest pogłębienie władzy z zakresu historii najnowszej Polski, a w szczególności okresu funkcjonowania opozycji i roli Solidarności w obaleniu systemu komunistycznego.

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla uczniów klas II. Zawody szkolne polegały na rozwiązaniu testu obejmującego zadania zamknięte.

Ania , Magda i Weronika po dogrywce osiągnęły najlepszy wynik , który pozwolił im zakwalifikować się do kolejnego etapu. W eliminacjach okręgowych zaprezentowały wysoki poziom wiedzy i umiejętności historycznych.

Gratulujemy wytrwałości w rozwijaniu własnych zainteresowań i życzymy dalszych sukcesów.