Festiwal Nauki i Sztuki w I LO

W najbliższy czwartek – 01 grudnia 2022r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią startuje Festiwal Nauki i Sztuki.

Przedsięwzięcie powstaje z pasji i potrzeby dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, a także
z poczucia misji i wyzwań, przed którymi staje współczesna szkoła.

W ciągu dziesięciu  dni festiwalowych licealiści wspólne odkrywać będą  świat nauki i piękna sztuki, uczestnicząc m.in. w zajęciach  teatralnych, filmowych, dziennikarskich,  debacie oxfordzkiej, zajęciach laboratoryjnych z zakresu fizyki, chemii i biologii, ponadto przysłuchiwać się będą prelekcjom, wykładom przygotowanym przez pracowników naukowych uczelni wyższych, lekarzy, sędziów, prawników, dziennikarzy, filozofów, kustoszy muzeów i studentów. Uczniowie będą  mieli okazję przyglądać się wystawom prac malarskich, wysłuchać koncertu muzycznego, obejrzeć pokaz filmów dokumentalnych. Szkoła stanie się miejscem spotkań naukowców, dydaktyków i praktyków z młodymi odbiorcami, którzy z pasji do edukacji kierować będą swoje kroki w stronę naukowej sceny.

Celem festiwalu jest kształtowanie aktywności intelektualnej i kulturalnej młodzieży. Nieodłącznym elementem planowanego przedsięwzięcia będzie adresowany do rodziców, nauczycieli i sympatyków  szkoły kameralny koncert kwartetu smyczkowego „Prestige” z solistką Judytą Wendą.

Partnerzy i współorganizatorzy zaproszeni do realizacji przedsięwzięcia edukacyjnego to m.in.:  Politechnika Bydgoska im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich, Uniwersytet  Kazimierza Wielkiego
w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu,  Muzeum Ziemi Krajeńskiej w Nakle nad Notecią, Muzeum Kanału Bydgoskiego im. Sebastiana Malinowskiego przy III Liceum  Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Bydgoszczy, Powiatowa Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna w Nakle nad Notecią, IPN- Delegatura w Bydgoszczy, Teatr „Bajzel”, Instytut Edukacji Somatycznej, Sąd Rejonowy w Nakle nad Notecią,, Instytutu Edukacji Somatycznej – The Somatics Society Representing the Bodily Arts and Siences.