Filip Marynowicz zwycięzcą II Licealnego Konkursu Wiedzy o Europejskich Morzach

Tegoroczne obchody Europejskiego Dnia Morza w I Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią obejmowały między innymi konkurs wiedzy.

II Licealny Konkurs Wiedzy o Europejskich Morzach, w którym brało udział 28 uczennic i uczniów składał się z dwóch etapów. Do finału, który odbył się 27 maja 2024 r. zakwalifikowało się 11 uczestników z najlepszymi wynikami. Reprezentowali oni klasy pierwsze, drugie i trzecie.

Laureatami konkursu zostali: Filip Marynowicz (klasa 2agA) – laureat I miejsca, Marcel Czerwonka (3ag) – laureat II miejsca i Olgierd Mazurkiewicz (2agB) – laureat III miejsca. Ponadto wyróżnione zostały dwie osoby – Maciej Janik  (2bchA) i Jakub Walentowski (2agA).

Podsumowania II Licealnego Konkursu Wiedzy o Europejskich Morzach, które miało miejsce 3 czerwca 2024 r. w sali geograficznej dokonała dyrektor liceum Aleksandra Białka. Pani Dyrektor wraz z nauczycielami geografii Andrzejem Kindermanem i Krystianem Żydkiem wręczyła uczniom okolicznościowe dyplomy i upominki.

Przeprowadzony konkurs był częścią realizowanego przez Andrzeja Kindermana projektu zajęć pozalekcyjnych pn. „Pasjonaci Geografii w Krzywoustym” finansowanego przez organ prowadzący liceum – Powiat Nakielski.