„Gdyby każda noc w naszym życiu mogła być jak noc Bożego Narodzenia, rozjaśniona światłem wewnętrznym…”- Roger Schutz

22 grudnia 2023 r.  był dla społeczności szkolnej I LO dniem wzruszeń, refleksji, radości, a przede wszystkim fantastyczną lekcją miłości. Wychowawcy klas wraz z uczniami przygotowali wigilie klasowe, podczas których śpiewano kolędy, łamano się opłatkiem, składano sobie życzenia. Nie zabrakło wzajemnego obdarowywania się prezentami.

W tym wzruszającym dniu roku szkolnego społeczność szkoły spotkała się w zabytkowej auli I LO, by obejrzeć przygotowane przez uczniów klasy pierwszej biologiczno-chemicznej pod kierunkiem wychowawcy – Joanny Palka przedstawienie bożonarodzeniowe pod tytułem „Historia o wybaczaniu”. Fabuła o poszukiwaniu miłości, zrozumienia, szczerości i bliskości wprawiła oglądających w nastrój zadumy, napełniła refleksją i odwagą w marzenia. Występowi towarzyszył śpiew polskich kolęd i świąteczna muzyka filmowa.

Po części artystycznej Pani Dyrektor Aleksandra Białka pogratulowała wzruszającego występu, życząc pięknego Bożego Narodzenia otulonego magią i miłością, zapachem wzruszeń i nadziei.” W najcudowniejsze rzeczy trzeba wierzyć, żeby móc je zobaczyć”- dodała.

Po spotkaniach w klasach młodzież zatańczyła Belgijkę na boisku szkolnym.