Gra miejska „Deutsch mal anders” w „Krzywoustym”

28 maja uczniowie klas drugich w składzie:

II ag A – Zuzanna Czelińska, Julia Batkowska, Olga Wierzyńska

II ag B – Alicja Duda, Jakub Romanek, Danuta Brzezińska

II mi – Zuzanna Kowalska, Kinga Milczewska, Zuzanna Izajasz

II hum – Weronika Stelmach, Mikołaj Wiliński, Martyna Młynarek

II bch B – Faustyna Kunca, Zofia Piergies,  Zuzanna Brzykcy

II bch A – Sylwia Kwiatkowska, Rozalia Lasek, Małgorzata Pawlikowska

wzięli udział w grze miejskiej „Deutsch mal anders ” przeprowadzonej przez germanistki I LO panią Katarzynę Pawlak-Marosz i panią Katarzynę Łapińską.

Celem gry było przede wszystkim doskonalenie umiejętności z języka niemieckiego, zastosowanie ich w praktyce oraz integracja uczniów poprzez świetną zabawę.

Drugoklasiści musieli wykazać się wiedzą i kreatywnością podczas realizacji zadań, m.in. rezerwując pokój w internacie, wykupując wycieczkę do Berlina w biurze podróży Mag TRAVel czy przeprowadzając wywiady z mieszkańcami Nakła.

Wszyscy uczniowie wykazali się niezwykłym zaangażowaniem, doskonałą współpracą i przede wszystkim umiejętnościami z języka niemieckiego, dzięki którym błyskawicznie wykonywali wyznaczone im zadania.

Dziękujemy pani kierownik internatu Oliwii Paczkowskiej i panu Wojciechowi Tyborskiemu z biura podróży Mag TRAVel za włączenie się do naszej zabawy i poświęcony czas. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ich znajomość języka niemieckiego!!!

Słowa podziękowania kierujemy również do Pani Marzenki z sąsiedzkiego warzywniaka i do Pań z księgarni Świat Książki, które umożliwiły sprawny przebieg gry miejskiej „Deutsch mal anders”

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy II bch A, drugie – z kl. II ag B, trzecie miejsce zajęli uczniowie z kl. II mi. Wszyscy jednak zasłużyli na słodki poczęstunek.

Gratulujemy Wam, Drodzy Uczniowie, kreatywności, dobrych umiejętności językowych i efektywnej współpracy. Herzlichen  Glückwunsch!