GRA TERENOWA „MIT SPIELEN DEUTSCH LERNEN”

18 października uczennice naszej szkoły: Iga Jankowska, Anna Marosz, Iga Plichcińska, Ida Sołtysiak wraz z uczniami z Zespołu Szkół im. S. Staszica oraz Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej wzięły udział w kolejnej edycji JĘZYKOWEJ GRY TERENOWEJ, której celem było doskonalenie umiejętności języka niemieckiego oraz integracja uczniów szkół średnich w Nakle.

Wspólna zabawa polegała na realizacji zadań językowych przez cztery zespoły, które składały się z reprezentantów nakielskich szkół średnich. Uczniowie musieli wykazać się znajomością języka niemieckiego, m.in. rezerwując pokój w hotelu, robiąc zakupy w piekarni „Karolczak” i sklepie odzieżowym.

Kolejne zadania polegały na odnalezieniu w księgarni książek autorstwa pisarzy niemieckojęzycznych, a także przeprowadzeniu miniwywiadów z rówieśnikami.

Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych. Wspólna zabawa pozwoliła na doskonalenie pracy w grupie i bliższe poznanie się. Wszyscy uczestnicy okazali się zwycięzcami i zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek do lokalnej pizzerii.

Dziękujemy Radom Rodziców przy I LO, przy Zespole Szkół S. Staszica oraz przy Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej za finansowe wsparcie tej inicjatywy. Słowa podziękowania kierujemy również do dyrekcji szkół, do pani kierownik internatu Oliwii Paczkowskiej oraz instytucji i firm, które umożliwiły sprawny przebieg GRY TERENOWEJ.

Katarzyna Łapińska

Katarzyna Pawlak-Marosz