„Gwiezdny Krąg” w Krzywoustym

Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” jest organizowana od 2004 roku przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej, Parlament Europejski oraz sieć Europe Direct. Celem olimpiady jest popularyzacja wiedzy w zakresie historii integracji Europy, zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, jak również bieżących wyzwań przed jakimi staje sama Unia.

W dniu 25 października 2019 r. w całej Polsce odbył się szkolny etap jubileuszowej XV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg”, w którym nie zabrakło uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią.  Młodzież reprezentująca wszystkie poziomy klas wykazała się rozległą wiedzą i umiejętnościami rozwiązując test wyboru.

Do etapu szkolnego olimpiady „Gwiezdny Krąg” przystąpiło 21 uczennic i uczniów, z których 6 zakwalifikowało się do II etapu – okręgowego. Z dumą i radością informujemy, że nakielskie liceum ogólnokształcące reprezentować będą: Marta Kożuchowska (3 pol), Jan Darul (1 pol), Adam Mika (3 pol), Adrian Nalepa (1 pol), Hubert Olszewski (1 pr) oraz Jacek Sobierajski (3 pol).

Opiekunem uczniów był nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Reprezentantom „Krzywoustego” serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.