Hubert Olszewski i Jan Darul z tytułem finalisty zawodów okręgowych IX Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej

W sobotę 12 marca 2022 roku w I Liceum Ogólnokształcące w Inowrocławiu spotkali się najlepsi znawcy tematyki unijnej ze szkół maturalnych województwa kujawsko-pomorskiego. W tegorocznych zawodach okręgowych IX Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią reprezentowali dwaj uczniowie klas trzecich – Jan Darul (klasa 3 politechniczna) i Hubert Olszewski (3 prawnicza).

Zawody okręgowe składały się z dwóch części. Pierwsza polegała na udzieleniu odpowiedzi na 40 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Natomiast druga, do której Komitet Okręgowy dopuścił 8 najlepszych uczniów z województwa, polegała na rozwiązaniu zadań otwartych. Do części drugiej awansowali obaj uczniowie Krzywoustego, tym samym uzyskując wyróżnienie, czyli tytuł finalisty etapu okręgowego.

Ostateczne wyniki znane będą po weryfikacji prac przez Komitet Główny Olimpiady. Już teraz trzymamy kciuki za Huberta i Janka, życząc awansu do zawodów centralnych.