Hubert Olszewski wygrał zawody szkolne Olimpiady o Unii Europejskiej

Zachowując wymagany bezpieczny odstęp zostały przeprowadzone w „Krzywoustym” zawody szkolne VIII Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. W największej sali lekcyjnej I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią zasiadło pięcioro uczniów z klas drugich i trzecich. Do zmagań przystąpili: Maria Prusak (klasa 3pol), Julia Skilska (2bch), Jan Darul (2pol), Hubert Olszewski (2pr) i Łukasz Urbański (3pol). Wszyscy rozwiązywali arkusz zadań składający się z 40 pytań testowych wielokrotnego wyboru. Zakres pytań obejmował wiedzę o współczesności i historii Unii Europejskiej oraz kształtowania uczuć poszanowania dla dziedzictwa kulturowego Europy, z podkreślaniem miejsca i roli w niej naszej Ojczyzny.

Najlepszy wynik i tym samym zawody szkolne wygrał Hubert Olszewski z klasy drugiej prawniczej, który w styczniu 2021 roku reprezentował będzie „Krzywoustego” na zawodach okręgowych (II etapu).

Opiekunem wszystkich uczniów jest nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Uczestnikom zawodów dziękujemy za zmagania olimpijskie i życzymy dalszych sukcesów, a Hubertowi powodzenia na zawodach okręgowych.