Hubert Olszewski z Krzywoustego jedzie na zawody centralne olimpiady geograficznej

Hubert Olszewski uczeń klasy 3 prawniczej decyzją Komitetu Okręgowego w Toruniu z dnia 5 lutego 2022 r. będzie reprezentował  I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią na zawodach centralnych 48 Olimpiady Geograficznej. Zawody zostaną przeprowadzone w kwietniu 2022 r. w Gdyni. O talencie, pracowitości i uzdolnieniach geograficznych Huberta świadczy fakt, że w województwie kujawsko-pomorskim zajął 3 miejsce. Sukces Huberta wpisuje się w bogatą olimpijską tradycję Krzywoustego.

W zawodach okręgowych (II stopnia) rozegranych 5 lutego 2022 r. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu brało udział siedmioro uczniów Krzywoustego – Dominika Kabacińska (3bch), Maria Liedke (3ag), Aleksandra Otto (3oa), Wiktoria Piotrowska (3pol), Michalina Waszkiewicz (3bch), Jan Darul (3pol) i Hubert Olszewski (3pr). Zawody miały formę pisemną i składały się z 3 podejść obejmujących zadania ze wszystkich dziedzin geografii fizycznej, społeczno-ekonomicznej oraz regionalnej. Wszyscy wykazali się obszerną wiedzą geograficzną.

Wielkie gratulacje dla Huberta i podziękowania dla pozostałych uczestników toruńskiego etapu okręgowego: Dominice, Marysi, Michalinie, Oli, Wiktorii i Jankowi.

Opiekunem uczniów jest nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.