Hubert Olszewski z Krzywoustego w gronie najlepszych geografów w Polsce

Decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Geograficznej z dnia 12 marca 2022 roku po przeprowadzeniu weryfikacji wyników prac zawodów II etapu, do zawodów finałowych zakwalifikowano 124 uczniów. W gronie najlepszych w Polsce młodych geografów znalazł się uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią Hubert Olszewski. Bardzo dobre przygotowanie i wysoki poziom wiedzy geograficznej Huberta potwierdza fakt, że z okręgu toruńskiego obejmującego całe województwo kujawsko-pomorskie Komitet Główny zakwalifikował jedynie 4 uczniów.

Kilkanaście dni wcześniej w gabinecie dyrektora Liceum Pawła Darula odbyła się miła uroczystość. Dyrektor w imieniu przewodniczącego Komitetu Okręgowego Olimpiady Geograficznej w Toruniu profesora dr hab. Przemysława Charzyńskiego wręczył Hubertowi nagrody rzeczowe za wysokie osiągnięcia olimpijskie na etapie okręgowym. W wydarzeniu brali udział również wicedyrektor Beata Jankowska i nauczyciel geografii Andrzej Kinderman.

Zawody centralne 48 Olimpiady Geograficznej są planowane na 21-24 kwietnia 2022 r. w Gdyni. Gospodarzem zawodów będzie III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej w Gdyni.

Hubertowi życzymy dalszych sukcesów olimpijskich na etapie centralnym.