I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE im. Bolesława Krzywoustego w Nakle ma nowe boisko sportowe

26 września 2017 roku miało miejsce istotne wydarzenie w życiu KRZYWOUSTEGO. Po trzech miesiącach remontu, w obecności przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią i wykonawcy, zostało odebrane nowe boisko sportowe. Ta wyczekiwana inwestycja w zasadniczy sposób zmienia możliwości rozwoju fizycznego młodzieży. Walory nowego obiektu to: jakość wykonania, estetyka i wyposażenie. W ten sposób zyskuje Krzywousty, ale zyskuje również nasze miasto – stworzone zostało ciekawe architektonicznie miejsce, które wpisuje się zabytkową bryłę obiektu i zbiegu ulic Gimnazjalnej, Powstańców Wielkopolskich i Jackowskiego .

Od września uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego podczas realizacji programu nauczania wychowania fizycznego i zajęć pozalekcyjnych mogą korzystać z nowego boiska wielofunkcyjnego. Obiekt sportowy składa się z boiska do gry w piłkę ręczną, siatkówkę i koszykówkę. Dodatkowo do dyspozycji uczniów jest siłownia zewnętrzna z czterema stanowiskami oraz stoliki do gry w szachy. Nowa nawierzchnia boiska świetnie sprawdza się podczas lekcji wychowania fizycznego, a stoliki i ławki służą uczniom podczas przerw międzylekcyjnych. Renowacji poddany został również budynek gospodarczy znajdujący się na terenie boiska, którego adaptacja zaplanowana jest na pomieszczenie do ćwiczeń siłowych.

Nowo zagospodarowany teren przy nakielskim ogólniaku doskonale wpisuje się w charakter szkoły z tradycjami, podnosi ofertę edukacyjną i zapewnia bezpieczeństwo uczniom. Z boiska najbardziej zadowoleni są uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego, którzy są głównymi odbiorcami obiektu. Dzięki powiększeniu sportowej bazy szkoły jeszcze pełniej można realizować zajęcia wychowania fizycznego i kształtować młode pokolenia w myśl łacińskiej sentencji  „Mens sana in corpore sano” czyli  w zdrowym ciele zdrowy duch.

W imieniu uczniów i nauczycieli naszej szkoły kierujemy słowa podziękowania Starostwu Powiatowemu – Wszystkim Członkom Zarządu Powiatu Nakielskiego, pracownikom Wydziału Architektury i Budownictwa  oraz Wydziałowi Edukacji w Nakle za przeprowadzenie inwestycji i oddanie do użytku obiektu sportowego. Nowy obiekt to inwestycja na lata – będzie służył kolejnym rocznikom licealnym.