II miejsce w etapie wojewódzkim Ogólnopolskiego Konkursu „ Praca Organiczna”

Dnia 5 marca w Szkole Prywatnej dla Dorosłych w Bydgoszczy odbyły się eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności „ Praca Organiczna”. Z I LO brało udział 5 dwuosobowych zespołów:

Eliza Frankowska i Artur Faltyński,

Magdalena Dutkiewicz i Kacper Kłonczyński,

Julia Cieślakiewicz i Sebastian Iłejko,

Zuzanna Maćkowska i Szymon Głąb,

Wiktoria Sobieszczyk i Albert Urbański.

Drużyna z Krzywoustego stanowiła najliczniejszą reprezentację wśród uczestników II etapu.
Celem konkursu jest popularyzowanie postaw prospołecznych i kreatywności młodzieży poprzez zwiększenie wiedzy o idei pracy organicznej w XXI wieku.
Nagrodą główną w konkursie jest roczne stypendium studenckie i tygodniowy wyjazd do Paryża. Zawody wojewódzkie polegały na rozwiązaniu testu wiedzy zawierającego zadania zamknięte. Najlepszy wynik po dogrywce osiągnął zespół – Zuzanna Maćkowska i Szymon Głąb z kl. III politechnicznej, zdobywając zaszczytne II miejsce. Pozostali uczestnicy wykazali się również wysokim poziomem wiedzy i umiejętności uzyskując bardzo dobrą punktację. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a wyróżnieni nagrody rzeczowe. Taki sukces  zmotywował uczniów do intensywniejszej pracy i udziału w kolejnej edycji konkursu za rok. Gratulujemy !