II prawnicza w akcji „Góra Grosza”

Klasa II prawnicza wraz z wychowawczynią, panią Iloną Świder wzięła udział w XIX edycji akcji „Góra Grosza”. Organizatorem akcji jest Towarzystwo Nasz Dom, a partnerem Poczta Polska, która bez pobierania opłat przesyła paczki z zebranymi groszami. Podobnie jak w roku ubiegłym uczniowie oraz wychowawczyni wzięli udział w klasowej rywalizacji zbierania groszy.

Klasa II prawnicza zebrała 16.285 sztuk monet: 8.034 jednogroszówek, 4.249 dwugroszówek i 4.002 pięciogroszówek! Razem 365,33 zł. W poniedziałek 25 lutego nastąpił wielki finał klasowej akcji i konkursu oraz nadanie na poczcie paczek z monetami. Zwycięzcom zostały przyznane nagrody i dyplomy. Najwięcej monet zebrała pani Ilona Świder (Grand Prix za 11.257 monet), Weronika Olearczyk (I miejsce za 1670 monet), Zosia Stepka (II miejsce za 1112 monet), Natalia Mrotek (III miejsce za 1009 monet), Marta Pufahl (IV miejsce za 746 monet), Marcel Hass (V miejsce za 475 monet).

Jednak to nie klasowy konkurs motywował uczniów i wychowawczynię do zbierania drobnych pieniędzy, ale hasło: „Każda moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance”. Zebrana kwota zostanie przekazana na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

II prawnicza już zaczyna zbiórkę „żółtych” monet, by w grudniu po raz trzeci wziąć udział w kolejnej, XX edycji akcji „Góra Grosza”.