III Konkurs Kolęd w Języku Niemieckim

Tradycyjnie w ofercie edukacyjnej zespołu germanistek naszego liceum znajduje się konkurs kolęd w języku niemieckim. Nasi uczniowie chętnie biorą udział w konkursie wykazując się coraz większą kreatywnością.

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach: solistów oraz zespołów.

Klasy przepięknie zaprezentowały przygotowane kolędy. Na podkreślenie zasługuje fakt, iż w prezentację kolęd zaangażowały się całe zespoły klasowe, które wzbogaciły swój występ ciekawą aranżacją, kostiumami oraz bezbłędnym wykonaniem utworów.

Solistki zachwyciły jury swoją oryginalną barwą głosów. Klasa II politechniczna wykonała kolędę przy akompaniamencie Michała Czyża. Publiczność nagrodziła występy gorącymi brawami. Konkurs odbył się w przepięknej oprawie świątecznej, w zabytkowej auli szkoły, co pozwoliło zgromadzonej publiczności poczuć magię świąt.

Jako nauczycielki języka niemieckiego jesteśmy dumne z naszych uczniów, ponieważ poziom prezentacji przerósł nasze oczekiwania.

Na podkreślenie zasługuje także praca naszych koleżanek i kolegów uczących w gimnazjach. To dzięki Państwa pracy możemy nadal rozbudzać pasję poznawania drugiego języka obcego oraz przygotować uczniów do bycia konkurencyjnym na rynku pracy.

Zapraszamy za rok do udziału w naszym konkursie!

Wyniki rywalizacji konkursowej:

Kategoria zespoły:

I miejsce- klasa II politechniczna

II miejsce- klasa I politechniczna

III miejsce- klasa I prawnicza

Wyróżnienie- klasa II medyczna

Kategoria solistki:

I miejsce- Emilia Wiechowska I medyczna

II miejsce- Zofia Stawicka III oa

III miejsce- Agnieszka Chylewska III oa

Konkurs przygotowały:  Anita Marciniak oraz Rozalia Wencel.

Materiał: I LO im. Bolesława Krzywoustego