III miejsce w Konkursie Recytatorskim „Oczyma duszy…”

Natalia Grubczyńska i Paweł Hejza, reprezentujący I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego, 26. października wzięli udział w Konkursie Recytatorskim „Oczyma duszy…”, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury nr 4 w Bydgoszczy. Wydarzenie skierowane było do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa. Ostatecznie wystąpiło 20 uczestników, którzy z powodzeniem przeszli wcześniejszy etap eliminacji szkolnych.
Konkursowicze mieli za zadanie wyrecytować z pamięci w języku oryginału wybrany przez siebie sonet autorstwa Williama Szekspira. Jury oceniło występy uczniów w trzech aspektach: poprawność wymowy języka angielskiego, środki wyrazu artystycznego oraz stopień pamięciowego opanowania tekstu. Znakomita interpretacja Pawła Hejzy została doceniona przez komisję konkursową i nagrodzona III miejscem.
Gratulujemy sukcesu !!!!!